A A A
Biała niedziela

W niedzielę 16 czerwca w Przychodni Zdrowia z Słomnikach można było wykonać bezpłatne badania i skorzystać  z porad lekarzy.

Strażacy

Gmina Słomniki uzyskała dofinansowanie w wysokości 40 000 zł na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego dla strażaków ochotników z Wężerowa.

Małopolski Festiwal Innowacji

Czwarta edycja  Małopolskiego Festiwalu Innowacji w Słomnikach to m.in. prezentacja najnowszych technologii grzewczych wystawców z całej Polski, konsultacje z ekspertami w sprawie dofinansowania do wymiany źródeł ogrzewania i termomodernizacji domu, promowanie elektromobilności i sportów miejskich.

Małopolski Festiwal Innowacji

Już 14 czerwca zapraszamy na 4. edycje Małopolskiego Festiwalu Innowacji pod hasłem Dzień energii „Stop smog!”.  W programie wiele atrakcji, m.in. prezentacja najnowszych technologii grzewczych, doradztwo energetyczne, samochody elektryczne, konkursy i nagrody.

Zawody strażackie

Strażacy z jednostek OSP z terenu  Gminy Słomniki rywalizowali w niedzielę 19 maja w Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych w Prandocinie. Przy kapryśnej pogodzie, ale bardzo gorącym dopingu publiczności niekwestionowanym liderem zawodów okazała się OSP Waganowice.