A A A
Mistrzostwa Polski MDP

W czwartek 22 października Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Miłocic wzięła udział w Mistrzostwach Polski Geotyda 2020. Dwie drużyny, chłopięca i dziewczęca, wyruszyły w około dwudziestokilometrowe trasy, na których wykonywały różne zadania. Zawody odbyły się w Czernej, a uczestniczyły w nich grupy z całej Polski. Spośród osiemnastu drużyn MDP z Miłocic osiągnęła najlepszy wynik, zyskując tym samym tytuł Mistrza Polski.

Green week

W ramach Europejskiego Zielonego Tygodnia Green Week, którego tematem była promocja natury i bioróżnorodności przesyłaliście do nas Państwo swoje wspomnienia z wakacji na łonie przyrody. Dziękujemy za wszystkie zdjęcia i inspirujące podpisy.

Futsalistki z brązowym medalem

AZS UEK Słomniczanka Słomniki zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski w futsalu kobiet, w sobotnim meczu pokonała zawodniczki Rolnika Głogówek 3:1.

MSS Słomniki

Uwzględniając obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, organizatorzy tegorocznego  marszu szlakiem I Kompanii Kadrowej Strzelców Józefa Piłsudskiego również w tym roku zaszczycą nas – mieszkańców Gminy Słomniki – swoją obecnością. W liczebnie mniejszym składzie, ale z tą samą determinacją przemierzą szlak, który 106 lat temu wyznaczyła I Kompania Kadrowa. Jak co roku odbędą się również - jedne z dwóch na  całym szlaku Kadrówki – zawody strzeleckie, organizowane przez Międzyszkolne Stowarzyszenie Sportowe w Słomnikach oraz Urząd Miejski w Słomnikach.

Fundusze europejskie na turystykę
Fundusze Europejskie dla turystyki. Odkryj Małopolskę na nowo.