A A A
zajęcia w MGCK

Co w nas się kłębi? Nad rozwikłaniem tej trudnej zagadki pracowały dzieci w trakcie warsztatów artystycznych prowadzonych przez Wandę Małecką w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Słomnikach, które odbyły się na przełomie sierpnia i września. Spotkania miały na celu stworzenie z uczestnikami interaktywnej książki o emocjach.

Logo MGCK

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów w okresie od 7 do 29 listopada Centrum Kultury zawiesiło działalność stacjonarną. Niestety zostaliśmy zmuszeni do odwołania wszystkich warsztatów artystycznych, planowanej na weekend 13-15 listopada Warsztatowni oraz stacjonarnych wydarzeń kulturalnych.

Logo Centrum Kultury

W związku z objęciem od dnia 17 października powiatu krakowskiego czerwoną strefą i nowymi wytycznymi władz państwowych i sanitarnych Centrum Kultury i Hala Sportowa w Słomnikach kontynuują swoją działalność, przy wprowadzeniu zmian w zakresie zasad bezpieczeństwa obowiązujących pracowników, uczestników warsztatów i klientów.

Biało-czerwona
Kancelaria prezesa Rady Ministrów oraz Ministerstwo Cyfryzacji pod honorowym patronatem premiera Mateusza Morawieckiego realizują projekt „Pod biało-czerwoną”. Inicjatywa zakłada sfinansowanie przez rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Przedsięwzięcie ma na celu połączenie Polaków pod flagą państwową i godne uczczenie pamięci o bohaterach Bitwy Warszawskiej w 1920 roku.

Remonty w MGCK

Czas ograniczonej działalności artystycznej w Miejsko – Gminnym Centrum Kultury w Słomnikach skrzętnie wykorzystaliśmy odnawiając pomieszczenia warsztatowe i sale, z których na co dzień intensywnie korzystają dzieci, młodzież i dorośli.