A A A
Konkurs dla KGW

Konkurs skierowany jest do Kół Gospodyń Wiejskich z województwa małopolskiego, zarejestrowanych w Krajowym Rejestrze prowadzonym przez ARiMR. Organizatorem Konkursu jest Małopolski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z siedzibą w Krakowie.

Pomoc dla przedsiębiorców

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Krakowie informuje, że przedsiębiorcy poszkodowani w wyniku nawałnic, które nawiedziły kraj w ostatnim czasie, mogą zwracać się do Zakładu po pomoc przewidzianą obowiązującymi przepisami prawa, w tym w ramach Tarczy Antykryzysowej.

Nowe KGW

Biuro Powiatowe ARiMR w Krakowie zachęca do zarejestrowania w Krajowym Rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich KGW które jeszcze tego nie zrobiły. Biuro pomaga w wypełnieniu dokumentacji rejestracyjnej i doradza na każdym etapie. Zachęcamy do kontaktu z Pełnomocnikami ds. KGW pod numerami telefonów 12 629-81-07 lub 12 629-81-61.

Składki ZUS

Jeszcze tylko do końca czerwca przedsiębiorcy mogą złożyć wnioski o zwolnienie ze składek w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.  Żeby skorzystać ze zwolnienia z opłacenia składek, trzeba spełnić warunki wymienione w ustawie zwanej tarczą antykryzysową.

Sprawozdanie BDO
To dobra wiadomość dla przedsiębiorców, choć związana z epidemią koronawirusa. Ze względu na Covid-19 ulegają ponownemu wydłużeniu terminy na złożenie sprawozdań w wersji elektronicznej w systemie BDO, dotyczących gospodarki odpadami za rok 2019.